Мамі один рік


Ми так часто говоримо про вміння та знання дитини  будь-якому віці, що це стало нормою на кожному кроці: при розмові з лікарем у поліклініці, сусідкою на дитячому майданчику (треба ж похвалитися, що своя дитина знає на два слова більше ніж сусідська та вже навчилася тримати ложку в руках), з бабусями/дідусями чи просто пересічними людьми. Що дитина вміє та може у два місяці, що в півроку, а що у рік. Діти те, діти се… А що може та знає мама річного малюка? Які її норми розвитку, нові вміння та щомісячні здобутки? Давайте поговоримо 🙂 +

Спочатку молода мама може бути безпомічною, як немовля: вона не менше, ніж новонароджена дитина, потребує уваги, турботи та догляду, адже малюк займає 110% її часу, а ще ж треба хоч іноді попіклуватися про себе. Тому дуже важливо на самому початку готувати для мами їсти, приносити щось смачне та тепле попити, взяти на себе хатні клопоти, бо матуся піклується про немовля та допомагає йому адаптуватися до цього світу. Через деякий час мама освоює нове вміння – їсти та пити з малечею на руках, і коли та спить, і коли активна; а ще через певний проміжок часу відбувається перехід на зовсім новий рівень – робити хатні справи в проміжках по годині, 40, а іноді й 20 хвилин, поки маленьке чудо спить. Хто сказав, що діти чемно дрімають по півтори-дві години? Ні, це вже кому як повезе, а іноді малюки й зовсім не хочуть відпускати маму та й так і сплять коло грудей в ніжних обіймах. А що мама? Особливо досвідчені чи просто знаючі знайомляться зі слінгом і це місцями суттєво полегшує життя, бо і дитина задоволена, і мама має цілих дві руки, щоб щось зробити. Хто проти – набувають неймовірних навиків планування справ та часу і забавляння дитини в шезлонгу чи люльці.

Мама краще будь-якого солдата в армії вміє вночі швидко та ще й зі заплющеними очима змінити підгузник та передягнути маля.

Краще будь-якого музиканта розрізняє плачі та крики і робити саме те, що потрібно – нагодувати, просто взяти на руки, розказати казочку чи побавитися.

Мама вміє заспокоїти, втерти сльози чи заколисати в будь-якому місці та в будь-який час.

Мама вміє знайти іграшку в будь-якому місці й не важливо, що це ніколи забавкою не було – ложка, кришка, чиста губка, коробочка чи просто пакет мають свою історію та веселять краще ніж всі розумні цуцики разом взяті.

В новому місці мама одразу побачить всі гострі кути, розетки, шнури, вазонки з землею, чужі цікаві іграшки та сумки – все те, чим її дитина обов’язково зацікавиться.

Мама за годину часу може поїсти сама, погодувати дитину, помити посуд, себе і знову дитину, зібрати обох на вулицю та ще й написати список справ і продуктів, які слід купити.

На вулиці за тих ще 60 хвилин знайти в магазинах все необхідне, а до того знайти крамницю куди можна заїхати візком. Опісля занести малечу, транспорт та покупки на енний поверх. Ліфт? Ні, його або немає, або він не працює.

Мама може не спати декілька ночей, та колихати 3, 5, 10 і т.д. кілограмове чудо, коли ріжуться зуби або є температура.

Мама може зранку зробити собі свіжий гарячий чай та смачно випити його пізно ввечері або так і залишити, біжучи на звуки зі спальні.

Також вона може їсти раз на два дні або ділитися своїм сніданком, обідом та вечерею з підростаючим щастям. Зате як нагодувати малюка мама знає десятки три способів і впевнено вибирає потрібний саме сьогодні. Мами з особливим рівнем дзену ставлять тарілочку з кусочками і спокійно п’ють чай, поки дитина з задоволенням розмазує їжу по столику, тарілці та щоках.

Мама може однією рукою мити посуд, іншою – варити їсти, ще однією поливати квіти, четвертою бавити дитину. Хто сказав, що в неї лише дві руки? Мама частенько – це багаторука Шива, в якої ще й дві ноги є. А може не тільки дві…

Мама може забути який сьогодні день, число чи що вона планувала зробити 5 хвилин назад, але взяти улюблену іграшку, переказати останню серію фіксиків чи розповісти десяток казок вона може завжди.

Мама може три дні ходити з однаковим хвостиком, не знімати таких зручних джинсів та кросівок або навпаки за 5 хвилин зробити макіяж, зачіску та попрасувати одяг. І куди раніше йшла ціла година?

Мами по-справжньому вміють насолоджуватися життям. Це розумієш після десяти хвилин спокою в гарячій ванні, випитого горнятка чаю, трьох годин безперервного сну чи перших обіймів та поцілунку в щоку маленьким носиком.

Мама набуває багато нових професій – шопінг гіда, повара, місцями клоуна, хенд мейдера, педіатра, медика, перукаря, модельєра, розвідника, логіста – та будь-якого, бо вона тепер мама 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s